4a +10b = 100

2a + b = 22

a + b =13



a = 9

b = 4


>>ez az erdmeny jott ki nekem is ha utolso ket sor veszem,ha elso kettot akkor mas jon ki...Honnand tudom hogy melyik kettot vegyem alapul ha a gyokeret akarom megtudni az egyenletnek?


van olyan mondszer amivel megkapom ha matrixba irom fel?


4 10 100

2 1 22

1 1 13


ebbol meglehet kapni ?


2014. jan. 6. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért kapsz más eredményt, mert több egyenlet van, mint ismeretlen, így több megoldása is lehet.


Hiába jött ki az utolsó két sorból a végeredmény, az nem jó megoldás, mivel ha az elsőbe behelyettesíted, az nem lesz helyes.


Mátrixba felírásnak akkor lenne értelme, ha ugyanannyi egyenlet lenne, mint ahány ismeretlen. Ha egy kis csalást elkövetünk:


4a+10b+0c=100

2a+b+0c=22

a+b+0c=13,.


akkor már felírható négyzetes mátrixban:


[4 10 0|100]

[2 1 0|22]

[1 1 0|13]


Erre már alkalmazható a Gauss-elimináció, ami esetünkben meg fog akadni, mivel a második lépés után már nem lesz mit karikázni, mégis 3 különböző egyenletet kapunk.


Bővebben leírom a Gauss-elimináció lépéseit külön kérésre.

2014. jan. 6. 08:16
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert rossz a feladat. két ismeretlen és három egyenlet.
2014. jan. 6. 08:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért? 3 egyenesnek nem lehet ugyanaz a metszéspontja?
2014. jan. 6. 08:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Való igaz hogy lehet 3 egyenesnek is egy közös pontja de a fenti egyenletek között ellentmondás van ezért jön ki a kérdezőnek más más megoldás. szerintem.
2014. jan. 6. 11:15