Segítséget kérnék lineáris függvényben? Légyszike?


hogyan számolok ki pl egy ilyent?

a grafikonon a x tengelyt a -1,5-nél mettszi az y tengelyt pedig +1-nél. Milyen x értéknél lesz a függvény értéke 2001?


2009. nov. 29. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:

a lineáris egyenlet f(x)=ax+b alakú, meg van adva hogy az x tengelyt -1,5 nél metszi tehát -1,5-nél 0-t vesz fel: f(-1,5)=a*(-1,5)+b=0; az y tengelyt 1 nél metszi tehát x=0-nál 1-et vesz fel a függvény: f(0)=a*0+b=1


a két összefüggés egyszerre:

a*(-1,5)*b=0

a*0+b=1


b=1

a*(-1,5)*1=0 => a=2/3

tehát a függvény: f(x)=2/3*x+1


az keressük hogy hol vesz fel 2001es értéket:

2/3*x+1=2001 => x=3000

2009. nov. 29. 20:38
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. nov. 29. 20:51