hogyan számolok ki pl egy ilyent?
a grafikonon a x tengelyt a -1,5-nél mettszi az y tengelyt pedig +1-nél. Milyen x értéknél lesz a függvény értéke 2001?
2009. nov. 29. 20:19
1/2 anonim válasza:
a lineáris egyenlet f(x)=ax+b alakú, meg van adva hogy az x tengelyt -1,5 nél metszi tehát -1,5-nél 0-t vesz fel: f(-1,5)=a*(-1,5)+b=0; az y tengelyt 1 nél metszi tehát x=0-nál 1-et vesz fel a függvény: f(0)=a*0+b=1
a két összefüggés egyszerre:
a*(-1,5)*b=0
a*0+b=1
b=1
a*(-1,5)*1=0 => a=2/3
tehát a függvény: f(x)=2/3*x+1
az keressük hogy hol vesz fel 2001es értéket:
2/3*x+1=2001 => x=3000
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. nov. 29. 20:51