Tehát a feladat így szól: 'Egy gépkocsi 50 méteres úton 4 másodpercig gyorsul és 12,8 m/s sebességet ért el. Mekkora volt a kezdősebessége és a gyorsulása?'
A feladat mellett zárójelben fel vannak tüntetve a végeredmények, ezekből természetesen ki tudom számolni a feladatot.. de azoknak a számoknak a felhasználása nélkül kellene megoldani a feladatot, ehhez pedig nem találok képletet. Tudna valaki segíteni? Fontos lenne. Előre is köszönöm annak, aki segít nekem.
2014. jan. 5. 18:44
1/6 anonim válasza:
Az egyik:
s=a/2*t^2, ahol s az út "a" a gyorsulás, t az idő.
a másik:
v=v0+at, ahol v a végsebesség, v0 a kezdő sebesség, a a gyorsulás, t az idő.
2/6 A kérdező kommentje:
szóval én is erre a képletre (az elsőre gondolok) gondoltam, de az egyenlet elvégzése után 6,25 m/s^2 jön ki, a megoldásban viszont 0,15 m/s^2 van megadva. Ezért akadtam meg.. valami ötlet?
2014. jan. 5. 19:17
3/6 anonim válasza:
jaj, gyorsan írtam. a megtett útnál számít a kezdő sebesség. s=a/2*t^2+v0*t
4/6 A kérdező kommentje:
de ha nem számítottam ki a kezdő sebességet akkor addig nem tudom a képletet használni..vagy tévedek?:oo
2014. jan. 5. 19:39
5/6 anonim válasza:
Két ismeretlenes az egyenlet rendszer. v0 az egyik, a a másik ismeretlen.
6/6 A kérdező kommentje:
Nem tanultunk meg ket ismeretlenes egyenletet, ezert ezt nem tudom igy megoldani..
2014. jan. 5. 20:24