Lenne egy FIZIKA feladat, amelyhez CSAK képletre lenne szükségem. Valaki segítsen ebben!? Előre köszönöm! (9. osztályos feladatról lenne szó)


Tehát a feladat így szól: 'Egy gépkocsi 50 méteres úton 4 másodpercig gyorsul és 12,8 m/s sebességet ért el. Mekkora volt a kezdősebessége és a gyorsulása?'


A feladat mellett zárójelben fel vannak tüntetve a végeredmények, ezekből természetesen ki tudom számolni a feladatot.. de azoknak a számoknak a felhasználása nélkül kellene megoldani a feladatot, ehhez pedig nem találok képletet. Tudna valaki segíteni? Fontos lenne. Előre is köszönöm annak, aki segít nekem.



2014. jan. 5. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Az egyik:

s=a/2*t^2, ahol s az út "a" a gyorsulás, t az idő.

a másik:

v=v0+at, ahol v a végsebesség, v0 a kezdő sebesség, a a gyorsulás, t az idő.

2014. jan. 5. 18:49
 2/6 A kérdező kommentje:
szóval én is erre a képletre (az elsőre gondolok) gondoltam, de az egyenlet elvégzése után 6,25 m/s^2 jön ki, a megoldásban viszont 0,15 m/s^2 van megadva. Ezért akadtam meg.. valami ötlet?
2014. jan. 5. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:
jaj, gyorsan írtam. a megtett útnál számít a kezdő sebesség. s=a/2*t^2+v0*t
2014. jan. 5. 19:25
 4/6 A kérdező kommentje:
de ha nem számítottam ki a kezdő sebességet akkor addig nem tudom a képletet használni..vagy tévedek?:oo
2014. jan. 5. 19:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Két ismeretlenes az egyenlet rendszer. v0 az egyik, a a másik ismeretlen.
2014. jan. 5. 20:08
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tanultunk meg ket ismeretlenes egyenletet, ezert ezt nem tudom igy megoldani..
2014. jan. 5. 20:24