Valaki segítene matekból? (Fontos)


[link]

[link]


[link]



2014. jan. 5. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

első kép:

y=x-4 y=-x+2 y=2x-3

2014. jan. 5. 17:38
 2/5 anonim ***** válasza:

Harmadik:

p->a

r->c

q->g

2014. jan. 5. 17:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A többit valaki meg tudná csinálni?
2014. jan. 5. 20:33
 4/5 anonim ***** válasza:
1. és 2. képhez az általános megoldás a következő: Le kell olvasni a képekről az egyenes tengelymetszeteit, illetve az x-tengelyen "a" értékét és y-tengelyen "b" értékét és be kell helyettesíteni az egyenes kanonikus egyenletébe, azaz a x/a+y/b=1 egyenletbe. Ha csak egy metszéspont van akkor vagy y=b, vagy x=a a megoldás. Próbáld ki és ellenőrizd le! Sz. Gy.
2014. jan. 6. 09:46
 5/5 anonim ***** válasza:

e(x) esetén x=1+2/3=5/3 lesz a tengelymetszet,

i(x) esetén 2/5=x/2 => x=4/5 lesz a tengelymetszet. Sz. Gy.

2014. jan. 6. 10:06