Hogy vannak ezek az izék matekból? (a+b) ^2=?


Szóval ezek kellenének:

(a+b)^2=?

(a-b)^2=?

(a+b)(a-b)=?

(a-b)(a+b)=?


2013. okt. 20. 19:44
 1/3 anonim válasza:

(a+b)^2= a^2+2ab+b^2

(a-b)^2= a^2-2ab+b^2

(a+b)(a-b)=a^2-b^2

(a-b)(a+b)=a^2-b^2

2013. okt. 20. 20:00
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezeket az izéket nevezetes azonosságoknak hívják. Amennyi idő alatt begépelted, akár kinyithattad volna a függvénytáblázatodat és megkereshetted volna benne.
2013. okt. 20. 21:10
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Második, nincs függvénytáblázatom :D

2013. okt. 20. 21:18