Van egy ilyen feladat, hogy:
|x+2|-x>=2
Nekem az jött ki, hogy x bármely értékére fennáll az egyenlőtlenség, csak nem tudom, hogy vezessem le.
Ha valaki érti segítene?
2013. okt. 6. 11:39
1/6 anonim válasza:
Ha x>=-2, akkor
x+2-x>=2
2>=2 Minden x>=-2-re azonosság.
Ha x<-2, akkor
-x-2-x>=2
-2x>=4
x<=-2 Minden x<-2-re teljesül.
Tehát x bármilyen valós szám lehet.
-KA-
2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2013. okt. 6. 11:54
3/6 anonim válasza:
Valahogy "könyebben" (=nem algebrailag, hanem logikailag)
|x+2|-x>=2
|x+2|>=x+2
Így sokkal szebb az egyenlőtlenség :)
Az x+2 pozitív vagy 0, a két oldalon ugyanannyi lesz (mert az abs. eltűnik)
De ha viszont x+2 negatív, a bal oldalon pozitív lesz, a jobb oldalon marad negatív, tehát az abs. mindenképpen nagyobb.
Szóval minden x-re teljesül
4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2013. okt. 6. 12:16
6/6 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek ment a zöld kéz és mindkét megoldás érthető volt. Köszi!!!
2013. okt. 6. 18:29