Moduluszos feladat matekból?


Van egy ilyen feladat, hogy:

|x+2|-x>=2

Nekem az jött ki, hogy x bármely értékére fennáll az egyenlőtlenség, csak nem tudom, hogy vezessem le.

Ha valaki érti segítene?


2013. okt. 6. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha x>=-2, akkor

x+2-x>=2

2>=2 Minden x>=-2-re azonosság.


Ha x<-2, akkor

-x-2-x>=2

-2x>=4

x<=-2 Minden x<-2-re teljesül.


Tehát x bármilyen valós szám lehet.


-KA-

2013. okt. 6. 11:48
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2013. okt. 6. 11:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy "könyebben" (=nem algebrailag, hanem logikailag)

|x+2|-x>=2

|x+2|>=x+2

Így sokkal szebb az egyenlőtlenség :)

Az x+2 pozitív vagy 0, a két oldalon ugyanannyi lesz (mert az abs. eltűnik)

De ha viszont x+2 negatív, a bal oldalon pozitív lesz, a jobb oldalon marad negatív, tehát az abs. mindenképpen nagyobb.

Szóval minden x-re teljesül

2013. okt. 6. 12:00
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2013. okt. 6. 12:16
 5/6 anonim ***** válasza:
xdevilx nálad a pont.
2013. okt. 6. 15:34
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek ment a zöld kéz és mindkét megoldás érthető volt. Köszi!!!
2013. okt. 6. 18:29