A 22m széles úttest közepén 2m/s sebességgel halad egy 5 m hosszúságú, 2 m széles autó.
A járdáról akkor lépünk le, amikor a kocsi eleje legközelebb van hozzánk. Mekkora sebességgel haladhatunk a járdára merőlegesen, hogy megállás nélkül keljünk át az úttesten?
2014. jan. 5. 14:41
1/5 anonim válasza:
maximum 4 m/s-al sétálhatunk...
nekünk 10 métert kell megtennünk a kocsi és a járda között...
kérdés, hogy mennyi idő alatt halad el előttünk a kocsi
hossza 5 m (s) sebessége 2 m/s (v) képlet v=s/t átrendezve t=s/v --> 5/2=2,5 tehát nekünk a 10 méterünket min 2,5 sec alatt kell megtennünk.
sebességünk v=s/t=10/2,5=4 m/s maximum
2/5 anonim válasza:
neked is holnapra kell megcsinálni a 10 fizika feladatot?:D
3/5 A kérdező kommentje:
#2, Rosszabb, nekem 14-et kéne megcsinálni :D :o
2014. jan. 5. 14:57
4/5 anonim válasza:
Nem az utolsó nap kellett volna hozzálátnotok...