A 22m széles úttest közepén 2m/s sebességgel halad egy 5 m hosszúságú, 2 m széles autó.

A járdáról akkor lépünk le, amikor a kocsi eleje legközelebb van hozzánk. Mekkora sebességgel haladhatunk a járdára merőlegesen, hogy megállás nélkül keljünk át az úttesten?



#házi #fizika #de nem értem #segítség! fizika!
2014. jan. 5. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:

maximum 4 m/s-al sétálhatunk...

nekünk 10 métert kell megtennünk a kocsi és a járda között...

kérdés, hogy mennyi idő alatt halad el előttünk a kocsi

hossza 5 m (s) sebessége 2 m/s (v) képlet v=s/t átrendezve t=s/v --> 5/2=2,5 tehát nekünk a 10 méterünket min 2,5 sec alatt kell megtennünk.

sebességünk v=s/t=10/2,5=4 m/s maximum

2014. jan. 5. 14:46
 2/5 anonim válasza:
neked is holnapra kell megcsinálni a 10 fizika feladatot?:D
2014. jan. 5. 14:55
 3/5 A kérdező kommentje:
#2, Rosszabb, nekem 14-et kéne megcsinálni :D :o
2014. jan. 5. 14:57
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Nem az utolsó nap kellett volna hozzálátnotok...
2014. jan. 5. 14:59
 5/5 anonim válasza:
100%
szegény:D én még neki se álltam
2014. jan. 5. 14:59