Előre is köszönöm :)2014. jan. 5. 11:26
1/1 anonim válasza:
m(NaOH)=20g
V(H2O)=100 cmˇ3 = 100g
m(oldat)= 20g + 100g =120 g
m%NaOH=(20g /120g )*100= 16.65%
n% kiszámolása:
m(NaOH)=20g
M(NaOH)=40 g/mol
n(NaOH)=0.5 mol
m(H2O)=100g
M(H2O)=18 g/mol
n(H2O)100g /18 g/mol= 5.5555 mol
n(összes)= 0.5 mol + 5.5555 mol=6.0555 mol
n% = (0.5mol / 6.0555 mol)*100=8.26%
ró(oldat)= 1,182 g/cm3?
tudjuk,hogy az oldat tömege 120g
ebből meg lehet mondani az oldat térfogagát Ró=m/V képlet segítségével--->V(oldat)=101.5228 cm^3=0.1015 dm^3
c(oldat)=n(o.a)/V(oldat)= 0.5 mol/ 0.1015 dm^3=4.9251 mol/dm^3
de nehéz volt... :)