Kémia, légyszi, tudnátok segíteni?


előre is köszönöm :)

Hány cm3 standard állapotú hidrogénklorid gázból és hány cm3 desztilált vízből készül az 1,035g/cm3 sűrűségű 2 mol/dm3-es sósav 2 dm3-e


2014. jan. 5. 10:45
 1/2 markocska95 válasza:

a feladat annyira nem vészes mint amilyennek hangzik, igaz ez már egy feladat az emelt szint felé.


Vhcl=?; Vh2o=?; ró=1,035g/cm3; c=2mol/dm3 és standard állapot.

miután 2 dm3 sósavat veszünk ezért a sósav 4 mol lesz (1dm3 HCL--> 2 mol sosav). Tudjuk hogy a HCL moláris tömege 36,5 így ha ezt megszorozzuk 4 gyel megkapjuk az oldott anyag tömegét

36,5x4=146g

Mivel standard állapotról beszélünk ezért térfogata: 4x24,5 =98dm3

az elegy térfogata: a 2dm3 átváltjuk cm3 re azaz 2000cm3

2000*1,035=2070 (mivel ró=m/v)

DE! 2070-146=1924g mert csak az oldószer térfogatát keressük. és mivel 1dm3 víz 1kg ezért 1924g víz 1924cm3

2014. jan. 5. 13:32
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)))))
2014. jan. 5. 13:43