Kémia, Avogadro törvénye. Segítesz?


15 g hidrogén felhasználása során hány 3 köbdeci standard állapotú ammónia keletkezik?


Sajnos erről az óráról hiányoztam és dolgozat előtt nem lesz lehetőségem pótolni. Nagy segítség lenne, ha valaki egy kis magyarázattal le tudná nekem ezt vezetni.


2014. jan. 3. 17:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Elírtam, a kérdés helyesen így szól: 15 g hidrogén felhasználása során hány köbdeci standard állapotú ammónia keletkezik?
2014. jan. 3. 18:01
 2/3 anonim ***** válasza:

én hi'nyoztm z A betűnél, szóvl nem értem a kérdést


Na de viccet félre téve, régen volt kémia órám, de ezeken menj végig:


15 Hidrogén az hány mol?

Hány hidrogénból áll egy ammónia molekula?

Tehát hány mol ammónia keletkezik összesen?

Ennek mekkora a súlya?

Ez standard körülmények között mekkora térfogatú gáznak felel meg?

2014. jan. 3. 18:08
 3/3 anonim ***** válasza:

m(H2)=15g

M(H2)=2 g/mol

n(H2)=15/2=7.5 mol


3H2+1N2 =2NH3

3 mol H2-->2mol NH3 keletkezik,akkor

7.5molH2-->5 mol NH3



n=5 mol NH3

Vm =24,5 mol/dm^3 (standardállapot miatt)

Vm=V/n

V=Vm*n =122.5 dm^3 NH3


de nehéz volt.. :)

2014. jan. 3. 19:15