Hogyan kell, az 1572 tízes számrendszerbeli számot,2-es számrendszerbe átírni?

2009. nov. 29. 10:00
 1/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Windowsos Kellékek/Számológép

Nézet: Tudományos

beírod, hogy 1572

bal oldalon 4 gomb van: hex, dec, oct, bin

A BIN jelenti a 2-es számrsz-t, kattints rá és kész.

11000100100

A 10-es a Dec gomb.

2009. nov. 29. 10:07
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha pedig kézzel szeretnéd csinálni, ez a módszer:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2009. nov. 29. 10:27
 3/5 Lapika válasza:

fel kell írnod a 2-nek a hatványait

stb.. 1024 512 256 128 64 32 16 8 4 2 1

jobbról balra szoktam felírni szerintem így logikus :)

most pedig elkezded osztani a 1572-t

1572-ben az 1024 megvan 1szer. maradt az 548

az 548-at is elosztod a következővel ami az 512

548-ban az 512 megvan 1* maradt a 36. Megyünk tovább,

osztunk a kövcsivel :) 36 ban az 256 = 0

marad a 36

osztunk 128-al =0

osztunk 64-el =0

osztunk 32-vel=1

marad a 4

osztunk 16-al = 0

osztunk 8-al =0

marad a 2

osztunk 4-el=1

nem maradt semmi

osztunk 2-vel=0

osztunk 1-el= 0

11000100100-a végeredmény mint azt a számológép is írja :)

sok sikert!!

Remélem segítettem valamennyit.

2009. dec. 8. 15:05
 4/5 Lapika válasza:
alulról a 8. sor "marad a 2" az nem ide való.. bocsánat
2009. dec. 8. 15:07
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, segített!

Köszönöm mindenkinek! :)

2009. dec. 8. 17:06