a) Hány cm hosszú volt a gyertya, amikor meggyújtották?
b)–c) Hány cm hosszú volt a gyertya 3,2 órával a meggyújtása után?
d)–e) Hány órával a meggyújtása után volt a gyertya hossza 14 cm?
2014. jan. 3. 12:14
1/1 anonim válasza:
csak be kell írni a megadott képletbe
0 volt az idő mikor meggyújtották -> y=20-0
3,2 h múlva y=20-(4*3,2)
14 cm-nél 14=20-6 -> 4x=6 x=6/4=3/2 az másfél óra