Meggyújtottunk egy gyertyát, ami pár óra alatt elégett. A gyertya hosszát az y=20–4x összefüggés adja meg, amelyben y a gyertya hosszát jelenti cm-ben, x pedig a meggyújtás óta eltelt időt órában. Tudjuk még, hogy 0 ≤ x ≤ 5?


a) Hány cm hosszú volt a gyertya, amikor meggyújtották?

b)–c) Hány cm hosszú volt a gyertya 3,2 órával a meggyújtása után?

d)–e) Hány órával a meggyújtása után volt a gyertya hossza 14 cm?


2014. jan. 3. 12:14
 1/1 anonim ***** válasza:

csak be kell írni a megadott képletbe

0 volt az idő mikor meggyújtották -> y=20-0

3,2 h múlva y=20-(4*3,2)

14 cm-nél 14=20-6 -> 4x=6 x=6/4=3/2 az másfél óra

2014. jan. 3. 13:01