Attilaa097 kérdése:

Milenne erre a feladatra a megoldás? 9o/matematika


Teljes részletes levezetés.És minden eggyes részletnél magyarázatot szeretnék hogy miért van így, mert a matek tanártól szinte semmit sem értek, annyira siet. Mivel esti gimnáziumba járok. Köszönöm előre is a válaszokat!


(1/x+y-1/x-y)*(x/y-y/x)=



2013. dec. 27. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt biztosan jól írtad ki?


(1/x+y-1/x-y)*(x/y-y/x) = 0


Nincs több lépés, ez egyszerűen nulla, mert rögtön az első zárójeles rész értéke zéró. Mert ugye 1/x-1/x = 0 és y-y = 0 és ha 0-t bármivel megszorzod az 0 marad. Tehát a vége 0


Mellesleg a második zárójel értéke is nulla.

2013. dec. 28. 00:04
 2/8 anonim ***** válasza:
"Mellesleg a második zárójel értéke is nulla." ez nem igaz, betudhatod a késői időpontnak.
2013. dec. 28. 00:11
 3/8 A kérdező kommentje:

Figyelj,ez nekem dolgozatba volt benne... nemtudom,és ezért szeretném megérteni a lényegét...de fojtatom amit sikerült kapni eredményt csak részletezés kellene hogy ez miért van így..mert nem értem..(/jel az törtvolnal)(1/x+y - 1/x-y) *(x/y - y/x) = (1/x+y * x-y/x-y - 1/x-y x+y/x+y)*

(x/y * x/x - y/x *y/y)=

=(x-y /(x+3)*(x-y)* (x^2/xy - y^2/xy)=

=-2y/(x+y * x-y)*(x-3*x+y)/xy=-2y/xy=-2/x

2013. dec. 28. 00:18
 4/8 A kérdező kommentje:
És ez biztos hogy pontos,mert nekem a tanár így adta fel a dolgozatba...Csak kéne hozzá leírás,mert szart se értek belőle,de szerintem nem vagyok egyedül vele...:)
2013. dec. 28. 00:20
 5/8 A kérdező kommentje:
Legalábbis másik órán így vezette le nekünk,mármint ilyen formába...
2013. dec. 28. 00:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Sokat segítene, ha értelmesen írnád le. Például nem tudom, hogy az első zárójelben


1/x + y-1/x-y

vagy

1/x+y -1/x-y

a sorrend. Bár lényegtelen is. A zárójel felbontása úgy történik, hogy minden tagot a másik zárójel minden tagjával megszorzol (a+b)*(c+d) = a*c+b*c+a*d+b*d

aztán egyszerűsítesz, összevonsz, csá.

2013. dec. 28. 00:34
 7/8 A kérdező kommentje:
Neharagudjatok a barbárságomért,csak itt ezekkel a karakterekkel ugymond"nem othonosan" írok... az utolsó hozzászolónak 100000 hála!!:)
2013. dec. 28. 01:15
 8/8 Tom Benko ***** válasza:

\left(\frac{1}{x+y}-\frac{1}{x-y}\right)\left(\frac{x}{y}-\frac{y}{x}\right)

Mindkét zárójelben közös nevezőre hozunk:

-\frac{2y}{x^2-y^2}\frac{x^2-y^2}{xy}

Lehet egyszerűsíteni:

-\frac{2}{x}

Feltételek:

xy\neq0

|x| \neq|y|

2013. dec. 29. 00:30