Kérlek segítsetek! Most a tag az például a 13 vagy csak a 3???2013. dec. 25. 19:01
1/9 anonim válasza:
13, 40, 20, 10, 5, 16, 8, 4, 2, 1, 4, 2, 1, 4, 2
És a 8. tagtól folyamatosan ismétlődik a sorozatod.
2/9 A kérdező kommentje:
Aham...értem :) Köszönöm szépen!!!
2013. dec. 25. 20:35
3/9 A kérdező kommentje:
Jaaaj, és nem tudnád megmondani azt is, hogy mennyi az elsõ 2013 tag összege...???
2013. dec. 25. 20:50
4/9 anonim válasza:
Felhasználva az előző hozzászóló megoldását: 13, 40, 20, 10, 5, 16, 8, 4, 2, 1, 4, 2, 1, 4, 2 ...
Az első 7 tagot összeadjuk: 13 + 40 + 20 + 10 + 5 + 16 + 8 = 112
Még 2006 tag van hátra.
668 db (4+2+1)-es csoport, azaz 2004 db szám összege 668*7 = 4676.
Még egy 2-es és egy 1-es: 3.
Az első 2013 tag összege: 112 + 4676 + 3 = 4791
5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!! :)
2013. dec. 26. 10:49
8/9 anonim válasza:
Kérdező, ha véletlenül a 13 helyett egy másik számmal próbálkozol, és azt találod, hogy biztosan nem jut el az 1-be a sorozat, azonnal szólj! :)
9/9 A kérdező kommentje:
Oké :)))
2013. dec. 29. 12:54