Egy számsorozat első eleme a 13. Melyik a további 13 tag, ha tudjuk, hogy: ha az előző tag páros, akkor a tagot felezzük, ha pedig páratlan akkor a háromszorosához hozzáadunk 1-et?!

Kérlek segítsetek! Most a tag az például a 13 vagy csak a 3???

2013. dec. 25. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:

13, 40, 20, 10, 5, 16, 8, 4, 2, 1, 4, 2, 1, 4, 2

És a 8. tagtól folyamatosan ismétlődik a sorozatod.

2013. dec. 25. 19:32
 2/9 A kérdező kommentje:
Aham...értem :) Köszönöm szépen!!!
2013. dec. 25. 20:35
 3/9 A kérdező kommentje:
Jaaaj, és nem tudnád megmondani azt is, hogy mennyi az elsõ 2013 tag összege...???
2013. dec. 25. 20:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Felhasználva az előző hozzászóló megoldását: 13, 40, 20, 10, 5, 16, 8, 4, 2, 1, 4, 2, 1, 4, 2 ...


Az első 7 tagot összeadjuk: 13 + 40 + 20 + 10 + 5 + 16 + 8 = 112


Még 2006 tag van hátra.


668 db (4+2+1)-es csoport, azaz 2004 db szám összege 668*7 = 4676.


Még egy 2-es és egy 1-es: 3.


Az első 2013 tag összege: 112 + 4676 + 3 = 4791

2013. dec. 25. 22:00
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!! :)
2013. dec. 26. 10:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2013. dec. 26. 10:50
 7/9 Tom Benko ***** válasza:
Jé, a Collatz-sejtés... :-D
2013. dec. 26. 12:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha véletlenül a 13 helyett egy másik számmal próbálkozol, és azt találod, hogy biztosan nem jut el az 1-be a sorozat, azonnal szólj! :)
2013. dec. 28. 22:45
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké :)))
2013. dec. 29. 12:54