Szöveges feladatok. Segít_enétek megoldani?


1,Egy derékszögű 3szög területe 210 négyzetcentiméter.Egyik befogója 1cm-el hosszabb a másiknál.Mekkorák a 3szög oldalai?


2,Egy derékszögű háromszög átfogója 17cm.Az egyik befogó a másik befogó 2-szeresénél 1cm-el rövidebb.Mekkorák a befogói a derékszögű háromszögnek?


Én ezeket nem értem nagyon:S

Nem tudom hogy kezdjek hozzá:S Nagyon megköszönném ha segítenétek benne:):(


2009. nov. 26. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1,a=xcm b=x+1

T= a*b/2

210=x*(x+1)/2 szor mindkét oldalát kettővel, és elvégzem az x-szel való szorzást, de lehet azt következő lépésben is.

420=xˇ2+x(+0)

x1,2= megoldóképlet

20 és 21 cm

20*21 az 420 osztva 2-vel az 210.

2009. nov. 26. 20:05
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönömmmmm:)
2009. nov. 26. 20:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Hányadikos vagy?


2.

Pithagorasz:a négyzet + b négyzet= c négyzet

egyik befogó x

másik befogó 2x-1

ezeket négyzetre emelve s összeadva kapjuk az átfogó négyzetét

xˇ2+(2x-1)ˇ=17ˇ2

xnégyzet + azárójelben levőt négyzetre emelve 4xnégyzet -4x+1(vagyis két tag négyzete)=289

adjuk össze a bal oldalt!

5xˇ2-4x+1(számolj utánam, lehet h tévesztettem)=289

vonjunk le mindkét oldalból 289-et!

5x négyzet-4x-288=0

megoldóképletet használjuk! de a gyökjel alatt negatív szám áll, így nincs megoldás-vagy elszámoltam valamit, nézd át! Ha elszámoltam akkor kijön a megoldóképlettel x, s ez az egyik befogó.A másik ennek a kétszerese, csak egyet le kell vonni abból.


xˇ2+

2009. nov. 26. 20:15
 4/9 anonim ***** válasza:

2. feladat:


a=2x-1

b=x

c=17


pithagorasz tétel:

a^2+b^2=17^2=289


(2x-1)^2+x^2-289=0


5x^2-4x-288=0


másodfokú megoldóképlettel:


x1,2=(4+-gyök(16-4*5*(-288)))/10=(4+-76)/10= {mivel a 3szög oldala nem lehet kisebb 0cm-nél} =8


így a=2*8-1=15cm; b=8cm


ellenőrzés:

jobb oldal: 15^2+8^2=289

bal oldal: 17^2=289

tehát a megoldás helyes

2009. nov. 26. 20:17
 5/9 anonim ***** válasza:

20:17- vagyok


GYORSABB VOLTÁL! :( :D

2009. nov. 26. 20:20
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon Hálás vagyok Mindkettőtöknek:):)


Tényleg nagyon köszönöm:)


Amúgy 10.es vagyok csak kifogtam a suli legidiótább tanárát.


Leír valamit a táblára és megkérdezi h van e kérdésünk.

Ha kérdezni mersz tuti meghalsz:D

Multkor kérdeztem valamit tőle és azt mondta otthon tanuljam meg ://


Na mindegy! Köszönöm mégegyszer! További szép estét:)

2009. nov. 26. 20:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyorsabban írtam hüjébbet :) de köszi:)
2009. nov. 26. 20:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem gondoltál korrepetálásra? Mert így mi lesz az érettségin, ha odáig ez lesz?

Vagy menjenek a szülők sírni, hátha kaptok jövőre valaki mást!

A lányom osztályában mindenki 1-2-es lett nyelvtanból, mentünk panaszra, a tanár maradt: de! Megváltozott! Változtatott a módszeren. Így négyesek átlag, s leérettségizett mind.

2009. nov. 26. 20:33
 9/9 A kérdező kommentje:

de gondoltam a korrepetálásra csak mondjuk ahhoz idő is meg pénz is kell..

de most lesz fogadóóra és mennek be a szülők panaszt tenni! Reméljük hatásos:)

2009. nov. 26. 20:40