Matek házi-nem a megoldás érdekel, csak az hogy hogy tudom kiszámolni?

egy négyzet átlója 5 cm, mekkora az oldala
2013. dec. 20. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Az oldalakhoz odaírod, "a", "a" és felírod a Pitagorasz-tételt.
2013. dec. 20. 17:20
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

És az nem baj, hogy elég fura szám jön ki a végén?

Nagyon hosszú tizedestört, és ha visszaszorzom, nem 5 lesz az eredmény:(

2013. dec. 20. 17:41
 3/7 anonim ***** válasza:

a^2 + a^2 = 5^2

2a^2 = 25

a^2 = 12,5

a = (gyök alatt 12,5)

2013. dec. 20. 17:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Az ehhez hasonló esetekben általában meghagyjuk a négyzetgyök alatt "érintetlenül" a számot, a legtöbb feladat nem is várja el, hogy irracionális számokkal (=nagyon hosszú tört) számolj. Főleg, ha csak most vettétek a Pitagorasz-tételt.
2013. dec. 20. 17:50
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem is ez jött ki, köszönöm szépen a segítséget!
2013. dec. 20. 17:52
 6/7 A kérdező kommentje:

Már csak annyi a bajom hogy nekem ha megvan az oldal hossza, abból kerületet, területet is ki kell számolnom.

Ezért tartottam furcsának hogy nem egész szám az eredmény.

Mégegyszer köszönöm a segítséget!

2013. dec. 20. 17:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor vagy kerekítesz,vagy gyök alatt 12,5-el számolsz végig.
2013. dec. 20. 18:19