egy négyzet átlója 5 cm, mekkora az oldala2013. dec. 20. 17:18
1/7 anonim válasza:
Az oldalakhoz odaírod, "a", "a" és felírod a Pitagorasz-tételt.
2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
És az nem baj, hogy elég fura szám jön ki a végén?
Nagyon hosszú tizedestört, és ha visszaszorzom, nem 5 lesz az eredmény:(
2013. dec. 20. 17:41
3/7 anonim válasza:
a^2 + a^2 = 5^2
2a^2 = 25
a^2 = 12,5
a = (gyök alatt 12,5)
4/7 anonim válasza:
Van ilyen. Az ehhez hasonló esetekben általában meghagyjuk a négyzetgyök alatt "érintetlenül" a számot, a legtöbb feladat nem is várja el, hogy irracionális számokkal (=nagyon hosszú tört) számolj. Főleg, ha csak most vettétek a Pitagorasz-tételt.
5/7 A kérdező kommentje:
Nekem is ez jött ki, köszönöm szépen a segítséget!
2013. dec. 20. 17:52
6/7 A kérdező kommentje:
Már csak annyi a bajom hogy nekem ha megvan az oldal hossza, abból kerületet, területet is ki kell számolnom.
Ezért tartottam furcsának hogy nem egész szám az eredmény.
Mégegyszer köszönöm a segítséget!
2013. dec. 20. 17:54
7/7 anonim válasza:
Akkor vagy kerekítesz,vagy gyök alatt 12,5-el számolsz végig.