Egyetemista diákok életmódjának tanulmányozása során kutatók egy csoportja a diákok napi szokásait vizsgálták. A diákok saját feljegyzései alapján megállapították, hogy naponta átlagosan 9.69 órát töltenek alvással, melynek szórása 1.91 óra. Feltételezzük, hogy az alvással eltöltött idő normális eloszlású.

(a) Mennyi a valószínűsége annak, hogy egy diák kevesebb mint 6.3 órát alszik? válasz:


(b) Mennyi a valószínűsége annak, hogy egy diák 6.7 és 8.68 óra közötti időt tölt alvással? válasz:


(c) A diákok 30 százalékára igaz, hogy kevesebb mint órát alszik egy átlagos napon.


2013. dec. 19. 21:02
 1/6 A kérdező kommentje:

Egy üzletközpont menedzsere megfigyelte, hogy a második emeleten a liftre 0 és 5 perc közötti ideig kell várakozni. A várakozási idő egyenletes eloszlású. Mennyi annak a valószínűsége, hogy egy sietős vásárló a lift hívógombja megnyomása után 2.5 percen belül eljut a másodikról az első emeletre? A lift 15 másodperc alatt teszi meg a két szint közti utat.

válasz:

2013. dec. 19. 21:03
 2/6 A kérdező kommentje:

Egy dobókockával addig dobunk, amíg a pontszámok összege meghaladja a 300 pontot.

Mennyi a valószínűsége, hogy az adott pontszámot 90 dobással elérjük?

2013. dec. 19. 21:03
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy vannak hasonló kérdések, de nekem azok alapján nem jott ki jó eredmény.. Koszonom annak aki segít :)
2013. dec. 19. 21:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Sz. Gy. válasza. Tehát három feladatcsoport kellene megoldani.


1. f.csoport esetén N(m,szigma) esetén legyen m=9,69 és szigma=1,91 és az alvás idejéhez legyen hozzárendelve a kszi valószínűségi változó. N(0,1)-hez tartozó fi(x) és FI(x) függvények segítségével a feladat megoldható. A transzformációt f(x)=fi((x-m)/szigma)/szigma illetve F(x)=FI((x-m)/szigma) adja. Tehát 1/(a) megoldása P(kszi<6,3)=F(6,3)~0,0379. 1/(b) megoldása P(6,7<kszi<8,68)=F(8,68)-F(6,7)~0,29847-0,05874~0,24.

folyt. köv.

2013. dec. 22. 13:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Viszont az első feladat (c) része érthetetlen: A diákok 30 százalékára igaz, hogy kevesebb mint órát alszik egy átlagos napon. Itt mit kellene kiszámolni? Nem lehet az, hogy az órák számát kellene kiszámolni, hogy a 30% előálljon?

Második üzletközpontos feladatnál az egyik nehézség az, hogy van-e az üzletközpontban az említett szinteken kívül más szint is? Sz. Gy.

2013. dec. 22. 20:58
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom, már megvannak..
2013. dec. 23. 12:22