Mennyi a végeredmény? Törtekkel való osztás.


Van egy számom: x-3

ezt elosztom 1/2-vel, majd ezt az egészet még elosztom 5-tel. Hogyan tudom egyszerűbben felírni?

Köszönöm a válaszokat :-)


2013. dec. 19. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:

(x-3)/(1/2) = 2*x - 6,

(2*x - 6)/5 = 2/5*x - 6/5 = 0,4*x - 1,2 = 0,4*(x - 0,3).

2013. dec. 19. 19:20