Fizikások! Két egymáshoz kötött hasábot 10N erővel húznak, az első 2 kg, a második 3 kg tömegű. Mekkora erővel húzza a fonál a 2. hasábot, és mekkora a gyorsulás?

2013. dec. 18. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:

a = F/(m1+m2) = 2 m/s² Ekkora a gyorsulása mindkét testnek.


a = Ff/m2 --> Ff = a·m2 = 6 N Akkora erő feszíti a fonalat, ami gyorsítja az m2-t.

2013. dec. 18. 18:25
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. dec. 18. 19:13