Fizika gyorsulás. Melyik képletet kell használni?


Háziba kaptunk egy feladatot amilyet még nem is csináltunk és így nem nagyon értem. tudnátok segíteni?

A feladat:

V1=10 km/h

V2=64 km/h

delta t=10s

a=?

s=?



2013. nov. 5. 21:37
 1/1 anonim ***** válasza:

delta v= v2-v1 = 54 km/h= 15 m/s


a= delta v/delta t= 1,5 m/s^2


s=a/2*t^2

2013. nov. 5. 21:46