Xynak egy 600oldalas könyvet kell elolvasnia, de 6 nappal később kezdi, mint kéne, és így naponta 5oldallal többet kell olvasnia. Hány oldalt olvas el egy nap?
Nem hiányzik valami adat? Vagy hogy kell megoldani?
2013. dec. 15. 18:44
1/3 anonim válasza:
x napok száma
y elolvasott oldal
x*y=600
(x+6)(y+5)=600
2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2013. dec. 15. 18:55
3/3 anonim válasza:
Basszus, eltelt vagy 10 másodperc, mire rájöttem, hogy Xy nem egy kínai gyerek.