Elenaa kérdése:

Szöveges feladat nem értem kaphatok egy kis segítséget? (többi lent)


egyik feladat:

Egy 27 éves apának 3 éves fia van. Hány év múlva lesz az apa háromszor annyi idős mint a fia?

Másik feladat:

Gondoltam egy számra. kivontam belőle 1/2-et (szóval a felét) megszoroztam hárommal és hozzáadtam 1,5-et így a szám háromszorosát kaptam. Mi a gondolt szám?



2013. nov. 11. 20:07
 1/4 anonim válasza:

1,

27+x=3(3+x)

27+x=9+3x

27=9+2x

18=2x

9=x


2,

(x-1/2x)*3+3/2=3x

1/2x*3+3/2=3x

3/2x + 3/2=3x

3/2=3/2x

x=1

2013. nov. 11. 20:14
 2/4 anonim ***** válasza:

27 éves apa 3 éves fiú.


x év eltelik


27+x éves apa 3+x éves fiú

27+x=3(3+x)

oldd meg x-re.



y a gondolt szám. (y-(1/2)(y))*3+1,5=3y

oldd meg y-ra.

HIBA: ha 1/2-et vonsz ki, akkor nem a felét vonod ki, hanem 0,5-öt. ha 1/2-ed részét vonod ki, akkor vonod ki a felét...

2013. nov. 11. 20:15
 3/4 A kérdező kommentje:
ez gyors volt :) köszönöm :))
2013. nov. 11. 20:15
 4/4 A kérdező kommentje:
2. válaszoló bocsi a hibáért :) és köszi :)
2013. nov. 11. 20:17