egyik feladat:
Egy 27 éves apának 3 éves fia van. Hány év múlva lesz az apa háromszor annyi idős mint a fia?
Másik feladat:
Gondoltam egy számra. kivontam belőle 1/2-et (szóval a felét) megszoroztam hárommal és hozzáadtam 1,5-et így a szám háromszorosát kaptam. Mi a gondolt szám?
2013. nov. 11. 20:07
1/4 anonim válasza:
1,
27+x=3(3+x)
27+x=9+3x
27=9+2x
18=2x
9=x
2,
(x-1/2x)*3+3/2=3x
1/2x*3+3/2=3x
3/2x + 3/2=3x
3/2=3/2x
x=1
2/4 anonim válasza:
27 éves apa 3 éves fiú.
x év eltelik
27+x éves apa 3+x éves fiú
27+x=3(3+x)
oldd meg x-re.
y a gondolt szám. (y-(1/2)(y))*3+1,5=3y
oldd meg y-ra.
HIBA: ha 1/2-et vonsz ki, akkor nem a felét vonod ki, hanem 0,5-öt. ha 1/2-ed részét vonod ki, akkor vonod ki a felét...
3/4 A kérdező kommentje:
ez gyors volt :) köszönöm :))
2013. nov. 11. 20:15
4/4 A kérdező kommentje:
2. válaszoló bocsi a hibáért :) és köszi :)
2013. nov. 11. 20:17