Egy 6,6 kg tömegű test egy 6,5 N/m rugóállandójú rugóhoz van kötve. Mekkora lesz a test lengésideje (s)?


2013. dec. 15. 16:22
 1/6 Tom Benko ***** válasza:
T=2\pi\sqrt{\frac{D}{m}}
2013. dec. 16. 21:59
 2/6 Tom Benko ***** válasza:
Bocs, \frac{m}{X}
2013. dec. 16. 22:00
 3/6 A kérdező kommentje:
ez a legegyszerűbb képlet, amivel ki lehet számolni? mert az sqrt meg az az frac idegennek tűnik, mert nem tanultunk ilyet. azok pontosan mit jelölnek?
2013. dec. 17. 11:33
 4/6 anonim ***** válasza:

A képlet érthetőbben:


T = 2*pi*négyzetgyök(D/m)


De ez benne van a fizikatankönyben és fent van interneten is.

2013. dec. 17. 11:42
 5/6 A kérdező kommentje:
oké, így most már értem, köszönöm. :)
2013. dec. 17. 17:46
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
www.texify.com
2013. dec. 18. 07:21