Mekkora egy 3,4 kg tömegű test súlya a Hold felszínén?

A hold tömege 7,347*1022 kg, a Hold sugara 1,738*106m, a gravitációs állandó értéke 6,67*10^-11 Nm^2/kg^2

2013. dec. 14. 11:54
 1/6 anonim válasza:

F=G*m1*m2/r^2=(6,67*10^-11)*3,4*(7,347*10^22)/(1,738*10^6)^2=5,52N


[link]

2013. dec. 14. 12:00
 2/6 anonim válasza:
Ahol G a gravitációs állandó, r a két test tömegközéppontjának távolsága, és lényeg, hogy a mértékegységek méterbe, kilogrammba.. stb legyenek
2013. dec. 14. 12:02
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. dec. 14. 12:31
 4/6 A kérdező kommentje:
Már csak egy kérdésem van: A Newton-nal való megadást elfogadja a test súlyaként? Mert most az F=erő lett kifejezve. És itt az m=tömeg kell, vagy így is jó?
2013. dec. 14. 16:54
 5/6 anonim válasza:
A súly az alátámasztást nyomó, vagy felfüggesztést húzó ERŐ, így newtonban mérendő. Ha elosztod 9,81-gyel akkor megkapod, hogy a mekkora tömegű testnek van ekkora súlya a Föld felszínén.
2013. dec. 14. 19:05
 6/6 A kérdező kommentje:
értem :) köszönöm :)
2013. dec. 14. 19:18