Hogy kell az alábbi kilencedikes algebrai kifejezést megoldani?


Határozzuk meg az algebrai törtek értelmezési tartományát, majd egyszerűsítsük. Alaphalmaz:R

(A-B)2

------ =

A2-B2

a kettes az mindenhol négyzetet jelent. Az értelmezési tartománya: a nem =b-vel


A másik:

X2+XY

----- =

X2-Y2


itt is minden 2-es négyzetet jelöl.


2009. nov. 24. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:

(A-B)2= a2-2ab+b2 (2=négyzeten kivéve a 2ab)


a többit old meg sose fogod megtanulni

2009. nov. 24. 18:39
 2/5 A kérdező kommentje:
ezt tudom, de hogy lehet egyszerűsíteni? ebből nem lehet, mert csak szorzatból lehet egyszerűsíteni.
2009. nov. 24. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:

az előző segítség nem a lényeget csinálta, így kell:

az alsó (osztót) kell bontani, mivel a2-b2=(a+b)(a-b) így a tört egyszerüsítése: (a-b)2/(a+b)(a-b)=a-b/a+b hiszen az 1 db (a-b)-vel tudsz egyszerüsíteni

2009. nov. 24. 19:08
 4/5 anonim ***** válasza:
a másiknál "felső": x2+xy ból x-et emeled ki, tehát lesz belőle x*(x+y). az "alsó" bontod: x2-y2=(x+y)(x-y) így mindkét helyen (alul is felül is) van 1 db (x+y) amivel egyszerüsíted így lesz belőle x/x-y
2009. nov. 24. 19:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! Sok segítség volt! Mégegyszer köszi!
2009. nov. 25. 18:34