Segítene valaki a matek házimban?


Egy szabályos nyolcszög alapú egyenes

hasáb alapéle 3,4 cm,

oldaléle 8,02 cm . Mekkora a térfogata ?



2013. dec. 14. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy szabalyos nyolcszog terulete: 2(1+sqrt(2))*a^2

A terfogat az alapterulet*magassag

2013. dec. 14. 23:26
 2/6 anonim ***** válasza:

nyolcszöget felbonthatjuk nyolc darab egyenlő szárú hármszögre.Vegyünk egy háromszöget a nyolcszögön belül,ennek kell a területe.


Tudjuk,hogy a nyolcszög egy belső szöge 135°.Ha a nyolcszög középpontját összekötjük az összes csúccsal,8 háromszöget kapunk,azoknak a szárai felezik a 135°-ot.


Ekkor van egy olyan háromszögünk,amelynek ismerjük egy oldalát és egy szögét,ebből tangenssel ki tudjuk számolni a háromszög magasságát.Ez úgy néz ki,hogy tg67,5=x/1,7(1,7,mert a magasságvonal felezi a háromszög alapját).


1,7*tg67,5=4,1


háromszög területe:1,7*4,1=6,977.

Itt már a teljes háromszöget nézzük,nem a félbevágottat,amivel számoltuk a magasságot.


6,977*8=55,817,ami a nyolcszög területe lesz.


V=T*m,m a 8,02,azaz 55,817*8,02=447,65cm^3

2013. dec. 15. 05:59
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
2013. dec. 15. 13:44
 4/6 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne. A végén a térfogatszámításnál a magasság, miért 8,02? Annak nem 4,1-nek kellene lenni?
2013. dec. 15. 14:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát az oldalél 8,02.Gondolom egyenes hasábról beszélünk,nem ferde hasábról,ezért az oldalél lesz a magasság is egyben.
2014. jan. 5. 23:29
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! A végén már rájöttem. :)
2014. jan. 17. 17:30