Egy 8 cm átmérőjű körnek mennyi a területe és a kerülete?

Leírnátok nekem hogyan számoltatok? Köszi előre is a válaszokat!

2013. dec. 14. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Te hogy számolnád ki?
2013. dec. 14. 19:19
 2/7 anonim ***** válasza:

K=2r\pi~5,1cm

T=r^2\pi~201cm^2

[link]

2013. dec. 14. 19:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Muci a másodikon!

Kőr kerülete: átmérő szer pi: az 8x3,14

Kőr területe: r négyzet x pi: az 4x4x3.14

2013. dec. 14. 19:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Jáááj nemtom hogy írtam /-t.

Namégeccör.

K=2r*pi~50,26cm

T=r^2*pi~201,06cm^2

2013. dec. 14. 19:24
 5/7 A kérdező kommentje:
Gyerekek egy ötötdikesnek írjátok le pls. :/
2013. dec. 14. 20:11
 6/7 anonim ***** válasza:

A kör kerületéhez és területéhez csak a kör sugarát kell ismerni.


Sugár: a kör középpontját és a kör kerületét összekötő (egyenes) szakasz. Természetesen bárhová húzható, mindig ugyanakkora lesz ez a szakasz, mivel definíció szerint a kör olyan pontok halmaza a síkban, melyek egy adott ponttól egyenlő távolságra vannak, ezt a távolságot nevezzük a kör sugarának.


Az átmérő a kör egyik pontját akkor köti össze egy másik ponttal, ha az a lehető legtávolabb van tőle. Ez a szakasz átmegy a kör középpontján, ami ezt a szakaszt felezi, vagyis az átmérő 2 sugarat is tartalmaz. Jelölések:


-a sugarat r-rel jelöljük a latin radius kezdőbetűjeként

-az átmérő jele d, a latin diameter első betűje.


Ekkor felírható, hogy 2r=d. Mivel tudjuk, hogy d=8cm, ezért 2r=8cm, osztva 2-vel r=4cm-es a sugár.


A kör kerülete 2*r*π (π görög beű, ejtsd pí, definíció szerint a kör kerületének és átmérőjének hányadosa; irracionális szám, vagyis nem írható fel két egész szám hányadosaként, általában 3,14-re kerekítik az értékét, én jobb szeretem a 3,1416-os kerekítést, mivel az osztható 3-mal, és bizonyos helyeken nem árt ez a tulajdonság), ennek a bizonyításához magasabb szintű matematikai ismeret szükséges (határérték-számítás, integrálszámítás). Elég csak ezt a képletet megjegyezni, nem egy túl bonyolult összefüggés.


Esetünkben a kör kerülete 8*π=~8*3,1416=25,1328cm (bizonyos esetben elég csak 8π-ként megadni).


A kör területe r*r*π, esetünkben 4*4*π=16π=~16*3,1416=50,2656cm^2 (négyzetcentiméter).


Ennyit elég tudni a körről általános iskolában :)

2013. dec. 14. 21:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Jogos, figyelmetlen voltam és el se olvastam a kérdést, simán sugárnak vettem a 8 cm-t. Most látom, hogy az az átmérő, kösz a javítást!
2013. dec. 14. 22:03