Hogyan kell ebből kiszámítani? (lent) HELP


[link]

Fa, és Fb-t kellene kiszámítani. párhuzamos erők egyensúlya amit veszünk.

A szerkesztést megcsináltam a záróoldal módszerrel, de a számítást nem értem hogy kell.

Valahogy az eredőből kell, de nem értem.

Segítségeteket kérem, nagyon megköszönném


2013. dec. 12. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Az Fa végpontjára mint forgástengelyre:


F1*(l1) + F2*(l1+l2+l3) = Fb*(l1+l2)


30*2 + 20*6 = Fb*5


180 = 5*Fb


Fb = 36 kN

2013. dec. 12. 18:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Az Fb végpontjára mint forgástengelyre:


F1*(l2) = Fa*(l1+l2) + F2*(l3)


30*3 = Fa*5 + 20*1


70 = 5*Fa


Fa = 14 kN

2013. dec. 12. 18:26
 3/4 A kérdező kommentje:

jajjdejóó

köszönöm

a szerkesztésemben is pont ugyanezek jöttek ki

2013. dec. 13. 06:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2013. dec. 13. 06:58