Fa, és Fb-t kellene kiszámítani. párhuzamos erők egyensúlya amit veszünk.
A szerkesztést megcsináltam a záróoldal módszerrel, de a számítást nem értem hogy kell.
Valahogy az eredőből kell, de nem értem.
Segítségeteket kérem, nagyon megköszönném
2013. dec. 12. 17:53
1/4 anonim válasza:
Az Fa végpontjára mint forgástengelyre:
F1*(l1) + F2*(l1+l2+l3) = Fb*(l1+l2)
30*2 + 20*6 = Fb*5
180 = 5*Fb
Fb = 36 kN
2/4 anonim válasza:
Az Fb végpontjára mint forgástengelyre:
F1*(l2) = Fa*(l1+l2) + F2*(l3)
30*3 = Fa*5 + 20*1
70 = 5*Fa
Fa = 14 kN
3/4 A kérdező kommentje:
jajjdejóó
köszönöm
a szerkesztésemben is pont ugyanezek jöttek ki
2013. dec. 13. 06:20