Ne próbáljátok elmagyarázni, mert úgysem értem meg és nem is érdekel, csak szeretnék egy algoritmust, ami alapján meg lehet oldani egy olyan feladatot. Adatok megvannak adva, mondjuk úgy, mint 0,1 M NH3 oldat.
2013. dec. 12. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem próbáljuk meg elmagyarázni és nem érted meg, úgysem fogsz tudni pH-t számolni...akkor mégis hogy mondjam el,hogyan kell, ha bizony kell bele logaritmus,mert másképp nem számolod ki? :D
2013. dec. 12. 16:22
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát pl. úgy, hogy azt mondod, hogy úgy kell kiszámolni, hogy -log(x) és x=y/z, ahol megadod, hogy y és z helyére melyik számot kell írni.

Most már mindegy, mert nincs időm megtanulni.

2013. dec. 12. 17:17
 3/7 A kérdező kommentje:
Különben se az okozza a problémát, hogy van benne logaritmus, de ezt szerintem te is tudod.
2013. dec. 12. 17:19
 4/7 anonim ***** válasza:
negatív logaritmus koncentráció (-lg 0,1)
2013. dec. 12. 18:30
 5/7 anonim ***** válasza:

az alapvető fogalmakkal(erős sav, erős bázis,gyenge sac, gyenge bázis) tisztában vagy?

minden pH számításra igaz:

pH=-lg(H3O+)

pOH=-lg(OH-)

pH+pOH=14

erős sav esetén: a sav koncentrációja=(H3O+)

erős bázis esetén: a bázis koncentrációja=(OH-)


gyenge sav: K(sav)=(H3O)^2/ c(sav)-(H3O+)

gyenge bázis:K(bázis)=(OH-)2/c(bázis)-(OH-)


az ammónia gyenge bázis

tehát K(bázis)=(OH-)2/c(bázis)-(OH-) ezt tudod használmi


(OH-) legyen x

1,8 • 105=K(ammónia)

-----------------------

1,8 • 105=x^2/0.1-x

ha megoldod ezt a másodfokú egyenletet

xre kapsz két számot,neked a pozitív fog kelleni(az lesz az (OH-) koncentráció,amiből pOH-t tudsz számolni(pOH=-lg(OH-)) majd 10ből kivonod a pOH-t és megkapod a pH-t.

((első válaszoló voltam))

2013. dec. 12. 19:53
 6/7 anonim ***** válasza:
javítva: 1.8*10^5
2013. dec. 12. 20:01
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hasonlóra gondoltam.
2013. dec. 12. 22:38