hegedű egyik húrjának 350hz a rezgésszáma. a húrnak van egy olyan pontja amelynek legnagyobb sebessége 0.5 m/s mekkora ennek a pontnak az amplitudója és a legnagyobb gyorsulása?

2013. nov. 11. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:

vmax = A*omega = A*2pi*f --> A = vmax/(2pi*f)


A = (0,5 m/s) /(2pi*f 350 1/s)


A = 0,00023 m = 0,23 mm az amplitudó

2013. nov. 11. 10:11
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:)
2013. nov. 11. 11:28