Fizikában valaki segíteni?

Harmonikus rezgőmozgás legnagyobb sebessége 6m/s, a legnagyobb gyorsulása 30m/s^2. Mekkora a rezgés periódusideje és amplitúdója?
2013. dec. 11. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:

vmax = A·ω


amax = -A·ω²


amax = -ω·vmax --> ω = -amax/vmax = -30/6 = -5 Hz


vmax = A·ω --> A = vmax/ω = 6/(-5) = -1,2 m


ω = 2·π/T --> T = 2·π/ω = 1,26 s

2013. dec. 11. 15:31
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. dec. 11. 20:52