Egy gép 0,3 m sugarú egyenletesen forgó kereke 1000 fordulatot tesz meg percenként. Határozzuk meg a periódusidejét, fordulatszámát, szögsebességét, a legnagyobban kerületi sebességét és a centripetális gyorsulást.


Egy centrifuga fordulatszáma 2850 1/min.A forgó henger belső átmérője 0,4m.Mennyi a szögsebessége?Hányszorosa a henger falához tapadó inggomb centripetális gyorsulása a nehézségi gyorsulásnak?


2013. nov. 13. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy gép 0,3 m sugarú egyenletesen forgó kereke 1000 fordulatot tesz meg percenként. Határozzuk meg a periódusidejét, fordulatszámát, szögsebességét, a legnagyobban kerületi sebességét és a centripetális gyorsulást.


r = 0,3 m

n = 1000

t = 60 s

-------

T = t/n = 0,06 s


f = n/t = 16,7 Hz


omega = 2pi*f = 104,7 Hz


vker = r*omega = 31,4 m/s


acp = v^2/r = 3290 m/s^2

2013. nov. 13. 21:49
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy centrifuga fordulatszáma 2850 1/min. A forgó henger belső átmérője 0,4 m. Mennyi a szögsebessége? Hányszorosa a henger falához tapadó inggomb centripetális gyorsulása a nehézségi gyorsulásnak?


f = 2850 1/min = 47,5 Hz

r = 0,2 m

--------------

omega = 2pi*f = 298,5 Hz


v = r*omega = 59,69 m/s


acp = v^2/r = 17814 m/s^2


acp /g = 1816-szoros

2013. nov. 13. 21:54