Aki otthonosan mozog a fizikában tudna segíteni ebben a feladatban?

Két korcsolyázó halad egymással szemben. A balról érkező tömege 51 kg, sebessége 26.64 km/h. A jobbról érkező tömege 61.kg,amikor találkoznak összekapcsolódnak és így haladnak tovább közösen -4.31 m/s sebességgel. A jobbra mutató irányt tekintjük pozitívnak. Mennyivel változik meg a jobbról érkező korcsolyázó mozgási energiája kJ-ban megadva?
2013. nov. 6. 19:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A lendületek összege összekapcsolódás előtt és után ugyanannyi: (mk: közös tömeg, vk: közös ebesség)


m1*v1+m2*v2=mk*vk

51*26,64+61*v2=(51+61)*(-4,31)

1358,64+61*v2=-482,72

61*v2=-1841,36

v2=-30,18622951

A sebességet át kell váltani m/s-ba

v2=-8,385063752 m/s

Vk=-1,197222222 m/s

Em=1/2*m*v^2 (v a négyzeten)

Előtte: Em=2144,433471J

Utána: Em=43,71690201J

A különbség:2100,716569J

2013. nov. 7. 14:12