Két korcsolyázó halad egymással szemben. A balról érkező tömege 51 kg, sebessége 26.64 km/h. A jobbról érkező tömege 61.kg,amikor találkoznak összekapcsolódnak és így haladnak tovább közösen -4.31 m/s sebességgel. A jobbra mutató irányt tekintjük pozitívnak. Mennyivel változik meg a jobbról érkező korcsolyázó mozgási energiája kJ-ban megadva?2013. nov. 6. 19:35
1/1 anonim válasza:
A lendületek összege összekapcsolódás előtt és után ugyanannyi: (mk: közös tömeg, vk: közös ebesség)
m1*v1+m2*v2=mk*vk
51*26,64+61*v2=(51+61)*(-4,31)
1358,64+61*v2=-482,72
61*v2=-1841,36
v2=-30,18622951
A sebességet át kell váltani m/s-ba
v2=-8,385063752 m/s
Vk=-1,197222222 m/s
Em=1/2*m*v^2 (v a négyzeten)
Előtte: Em=2144,433471J
Utána: Em=43,71690201J
A különbség:2100,716569J