Sos
köszi, ha válaszolsz:)
2013. dec. 9. 18:21
1/1 anonim válasza:
Legyen x gramm 10%-os oldatunk, ekkor 0,1x oldott anyag van benne. Így 120-x gramm 30%-os oldatunk van, amiben (120-x)*30/100=36-0,3x oldott anyag van. Így összesen 0,1x+36-0,3x=36-0,2x oldott anyagunk van. Mivel a százalékot úgy számoljuk, hogy tömeg%=oldott anyag/oldat*100, esetünkben tömeg%=22, oldott anyag=36-0,2x és oldat=120, ezért felírható az egyenlet:
22=(36-0,2x)/120*100 /:100; *120
26,4=36-0,2x /-36
-9,6=-0,2x /:(-0,2)
48=x
Tehát 48 gramm 10%-os és 120-48=72 gramm 30%-os oldatra van szükségünk.