Sziasztok!

A matektanárom adott egy olyan feladatot házinak amihez hozzá se tudok szagolni, és ha nem csinálunk azt elég keményen bünteti... Legépelni nem tudom ide, mert nem tudja megjeleníteni, de képként feltöltöttem:

[link]

Ha valaki meg tudná csinálni akkor írja le legyen szíves és képként töltse fel. Köszönöm.


2009. nov. 23. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ide írom a feladatot, ^ a hatványozás jele:

x^6-x^3-2x^2+1=2gyök x(x-x^3+1)

Próbáljunk meg kiemelni a bal oldalból -x^3+x+1-et:

-x^2

marad -x^2+1

2009. nov. 24. 12:57
 2/4 anonim ***** válasza:

x^6-x^3-2x^2+1=2gyök x(x-x^3+1)

próbálkozzunk meg a négyzetre emeléssel:

x^12+x^6+2x^4+1-2x^9-4x^8+2x^6+4x^5-2x^3-4x^2=4x(x^2+x^9+1-2x^4-2x^3+2x)

vonjunk össze, rendezzünk, satöbbi:

x^12-4x^10-2x^9-4x^8+3x^6+8x^5+10x^4-6x^3+4x^2-4x+1=0

...ezen nem látszik semmi.

2009. nov. 24. 13:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Végezz efféle próbálkozásokat, és kérd meg, hogy mutassa meg, hogyan lehet ezt megoldani! Ha próbálkoztál, akkor nem büntethet meg azért, mert nincs házi feladatod.
2009. nov. 24. 13:12
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát ez az erre, szerintem nem jöhet ki semmi. Más még matek külön tanárral se tudta (pedig 2 is megpróbálta.
2009. nov. 24. 15:40