V.zsuzsi10 kérdése:

9-es fizika házi feladat. Lendület témakörből valaki tud segíteni?


1) Egy 20 t tömegű üres vagont vízszintes pályán 18 km/h sebességgel nekigurítanak egy 50 t tömegű teli vagonnak, amellyel az ütközés után összekapcsolódik. Hány m/s lesz a sebességük ütközés után?

2) Egy tavon a 240 kg tömegű csónak 2 m/s sebességgel halad. Mekkora sebességgel ugrott ki a 60 kg tömegű ember, ha emiatt a csónak éppen megállt?


2013. dec. 6. 22:00
 1/1 anonim ***** válasza:

1) 20000*5 = 70000*v

Az eredményt m/s-ban kapod.


2) 240*2 = 600*v

Itt úgyszintén.



Amúgy elég nagy a probléma, ha ezeket az alap feladatokat nem tudod megcsinálni, mert a dolgozatban ennél jóval összetettebbeket fogsz kapni.

2013. dec. 6. 22:20