1) Egy 20 t tömegű üres vagont vízszintes pályán 18 km/h sebességgel nekigurítanak egy 50 t tömegű teli vagonnak, amellyel az ütközés után összekapcsolódik. Hány m/s lesz a sebességük ütközés után?
2) Egy tavon a 240 kg tömegű csónak 2 m/s sebességgel halad. Mekkora sebességgel ugrott ki a 60 kg tömegű ember, ha emiatt a csónak éppen megállt?
2013. dec. 6. 22:00
1/1 anonim válasza:
1) 20000*5 = 70000*v
Az eredményt m/s-ban kapod.
2) 240*2 = 600*v
Itt úgyszintén.
Amúgy elég nagy a probléma, ha ezeket az alap feladatokat nem tudod megcsinálni, mert a dolgozatban ennél jóval összetettebbeket fogsz kapni.