x+y=2

x^2+y^2= 9

Ki kene szamitani, hogy mennyi az x es y tizesed pontossagig. Levezetessel egyutt legyszi!:)

Koszonom szepen!

15/L



2013. dec. 5. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:

viete kepleteibol tudod, hogy (szimmetrikus egyenletrendszerben)

x+y=S -->S=2

xy=P

x^2+y^2=(x+y)^2-2xy=9=S^2+2P ==>4-2P=9 ==> P=-5/2

tovaba tudod, hogy egy II foku egyenletrendszer viete kepleteivel a^2-Sx+P=0; ==> ebben az esetben ennek a masodfokunak a gyokei x,y

a^2-2a-5/2=0

a1=x=2+sqrt(14)

a2=y=2-sqrt(14)

vagy forditva a1=y es a2=x

innen mar kiszamolod tizedes pontossaggal :)

2013. dec. 5. 19:01
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy egy másik lehetőség:

[link]

2013. dec. 5. 19:24
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon koszonom mind a kettotoknek!:)


Kettes. Addig en is eljutottam (igaz mashogy) h 2y^2-4y =5 csak utana nem tudtam mit csinalni :s


Es elso, nem nem tanultuk :s

2013. dec. 5. 19:37
 4/4 anonim ***** válasza:

ugyanazt csinaltam mint a masodik, csak kisse elegansabban. elneveztem :)

Erdelyben peldaul 9.ben tanitjak ezeket a dolgokat

2013. dec. 5. 20:01