Két városból 1-1 vonat indul el egymással szemben az elsőből 45 km/h ,a maásodikból 35 km/h sebességgel . Az első vonnattal egyszerre elindul egy fecske is 50 km/h sebességgel és elröpül a 2. vonatig,onnan megfordul és vissza az elsőig,majd a másodikig és igy tovább.Addig röpköd, ámig a két vonat találkozik.

2013. dec. 2. 19:25
 1/1 anonim ***** válasza:

d=320km

v1=45km/h

v2=35km/h

v3=50km/h

d=vi*t+v2*t

320km=80km/h*t

t=s/v

t=4h

sfecske=v3*t

s=50km/h*4h

s=200km

2013. dec. 2. 19:33