Két városból 1-1 vonat indul el egymással szemben az elsőből 45 km/h ,a maásodikból 35 km/h sebességgel . Az első vonnattal egyszerre elindul egy fecske is 50 km/h sebességgel és elröpül a 2. vonatig,onnan megfordul és vissza az elsőig,majd a másodikig és igy tovább.Addig röpköd, ámig a két vonat találkozik.2013. dec. 2. 19:25
1/1 anonim válasza:
d=320km
v1=45km/h
v2=35km/h
v3=50km/h
d=vi*t+v2*t
320km=80km/h*t
t=s/v
t=4h
sfecske=v3*t
s=50km/h*4h
s=200km