Egy ventilátor 2500 fordulatot tesz meg percenként. Mekkora a szögsebessége, periódusideje?

2013. dec. 2. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
fordulatszám=ν=n=f=2500 1/min = 41,66666
2013. dec. 2. 10:27
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocs, véletlenül kattintottam rá, még nem fejeztem be.


fordulatszám=ν=n=f=2500 1/min = 41,66666 1/s ~ 41,67 1/s.


szögsebesség=ω=2πν=261,7 1/s (de ez az 1/s valójában radián/s-ot jelent, míg a fordulatszám 1/s-a teljes körülfordulás darabszám/s-ot jelent.)


Periódusidő=T=1/ν=1/41,67 1/s = 0,024 s.


Remélem érthető voltam, ha nem jelezz vissza, ha igen pontozz fel!

2013. dec. 2. 10:31
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi:)
2013. dec. 3. 19:13