Ln (x+2) +ln2=0 valaki megoldaná nekem?

2013. dec. 2. 00:17
 1/4 A kérdező kommentje:

és még egy lenne:


log u = 1/2 log (x+4)+ 1/2 log (x-4) u = ?

2013. dec. 2. 00:18
 2/4 anonim ***** válasza:

ln (x+2) + ln 2 = 0

Kikötés: x>-2


ln ((x+2)*2) = 0


(x+2)*2 = e^0


2x + 4 = 1


x = -3/2


Eleget tesz a kikötésnek és az egyenletnek.

2013. dec. 2. 07:44
 3/4 anonim ***** válasza:

log u =

1/2 log (x+4) + 1/2 log (x-4)


log gyök(x+4) + log gyök(x-4)


log gyök((x+4)(x-4))


log gyök(x²-16)


Ennyi. Nem ismerjük a log. alapját, és ez nem egyenlet.

2013. dec. 2. 07:59
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. dec. 2. 18:21