2013. dec. 2. 00:17
1/4 A kérdező kommentje:
és még egy lenne:
log u = 1/2 log (x+4)+ 1/2 log (x-4) u = ?
2013. dec. 2. 00:18
2/4 anonim válasza:
ln (x+2) + ln 2 = 0
Kikötés: x>-2
ln ((x+2)*2) = 0
(x+2)*2 = e^0
2x + 4 = 1
x = -3/2
Eleget tesz a kikötésnek és az egyenletnek.
3/4 anonim válasza:
log u =
1/2 log (x+4) + 1/2 log (x-4)
log gyök(x+4) + log gyök(x-4)
log gyök((x+4)(x-4))
log gyök(x²-16)
Ennyi. Nem ismerjük a log. alapját, és ez nem egyenlet.
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. dec. 2. 18:21