Az alábbi matekpéldáknál mi a közös nevező illetve hol kell bővíteni?


3,4x+2,7/x-3,4 = x-2,7/x+3,4


1/xˇ2+1/x = 4(1+xˇ2)/xˇ2-6/x


2/x+1-2 = x/x-1


Fontos lenne


2013. dec. 1. 22:01
 1/4 Salamon Bálint ***** válasza:
Közös nevező az "x", kikötéssel hogy x=/=0
2013. dec. 1. 22:07
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, mi a feladat:

3,4x+2,7/x-3,4 = x-2,7/x+3,4 Zárójelezd, hogy mi van a számlálóban, mi a nevezőben! Például így:

(3,4x+2,7)/(x-3,4) = (x-2,7)/(x+3,4)

Így zárójelezve: {x1 = (-509) / 60, x2 = 0}

2013. dec. 1. 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:

A harmadikat így értelmeztem:

[link]

2013. dec. 1. 22:28
 4/4 A kérdező kommentje:

számláló:3,4x+2,7

nevező:x-3,4


mindig a per jel előtti a számláló

2013. dec. 1. 22:36