3,4x+2,7/x-3,4 = x-2,7/x+3,4
1/xˇ2+1/x = 4(1+xˇ2)/xˇ2-6/x
2/x+1-2 = x/x-1
Fontos lenne
2013. dec. 1. 22:01
1/4 Salamon Bálint válasza:
Közös nevező az "x", kikötéssel hogy x=/=0
2/4 anonim válasza:
Nem lehet tudni, mi a feladat:
3,4x+2,7/x-3,4 = x-2,7/x+3,4 Zárójelezd, hogy mi van a számlálóban, mi a nevezőben! Például így:
(3,4x+2,7)/(x-3,4) = (x-2,7)/(x+3,4)
Így zárójelezve: {x1 = (-509) / 60, x2 = 0}
3/4 anonim válasza:
A harmadikat így értelmeztem:
4/4 A kérdező kommentje:
számláló:3,4x+2,7
nevező:x-3,4
mindig a per jel előtti a számláló
2013. dec. 1. 22:36