Sziasztok, a héten nem voltam suliban és adtak 3 feladatot, de nem tudom, hogy kell számolni a szabad esést, feladatok:
1. Egy szabadon eső golyó 4 másodpercig esik. Mekkora sebességgel érkezik a földre?
2. Egy golyó álló helyzetéből indulva 1,5 másodpercig esik szabadon. Mekkora sebességre gyorsul?
3. Egy alma leesett a fáról, és 10 m/S sebességgel ütközött a földhöz. Mennyi ideig esett?
Megtudjátok mondani, hogy mennyi az eredmény, és hogy kell kiszámolni? Köszönöm előre a válaszokat!
2013. dec. 1. 08:08
1/3 anonim válasza:
1/
v = g*t = 9,81 m/s² * 4 s = 39,24 m/s
2/
v = g*t = 9,81 m/s² * 1,5 s = 14,715 m/s
3/
v = g*t
--> t = v/g = (10 m/s)/(9,81 m/s²) = 1,02 s
(Szabadesés - egy szó
Meg tudjátok mondani - három szó!)
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :)
2013. dec. 1. 09:11