Orbit-titkosnév kérdése:

Fizika szabadesés (7. -es anyag)?


Sziasztok, a héten nem voltam suliban és adtak 3 feladatot, de nem tudom, hogy kell számolni a szabad esést, feladatok:


1. Egy szabadon eső golyó 4 másodpercig esik. Mekkora sebességgel érkezik a földre?

2. Egy golyó álló helyzetéből indulva 1,5 másodpercig esik szabadon. Mekkora sebességre gyorsul?

3. Egy alma leesett a fáról, és 10 m/S sebességgel ütközött a földhöz. Mennyi ideig esett?


Megtudjátok mondani, hogy mennyi az eredmény, és hogy kell kiszámolni? Köszönöm előre a válaszokat!


2013. dec. 1. 08:08
 1/3 anonim ***** válasza:

1/

v = g*t = 9,81 m/s² * 4 s = 39,24 m/s


2/

v = g*t = 9,81 m/s² * 1,5 s = 14,715 m/s


3/

v = g*t

--> t = v/g = (10 m/s)/(9,81 m/s²) = 1,02 s


(Szabadesés - egy szó

Meg tudjátok mondani - három szó!)

2013. dec. 1. 08:59
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :)
2013. dec. 1. 09:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2013. dec. 1. 09:20