Ezt most hogy? (6. -ikos anyag)


Zsolti összeszorozta az életkorát a cipője méretét és a testvérei számát.814-et kapott.Mekkora cipőt hord Zsolti?

Ennek szerintem nincs megoldása.

Másik:

A párizsi kiránduláson Réka és Árpi sokat fotózott.Szerdán a képek felét az Eiffel-toronynál,a maradék kétharmad részét a Notr Dame-nál, a maradék 8 képet pedig a Diadalívnél készítették.Összesen hány képet készítettek szerdán?

Aki csak az egyiket tudja azt is mondja!!

Nagyon megköszönném a segítséget!Kérlek!


2013. nov. 11. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

814 egyféle módon bontható fel három (prim) szám szorzatára:

2 * 11 * 37. Ezek szerint Zsolti 11 éves, két testvére van, és 37 -es cipőt hord.

Ugye, így világos?

2013. nov. 11. 18:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Másik: jelölje x a készített képeket, ekkor


x/2 része az Eiffel-toronynál,

(x-(x/2))*(2/3)=(x/2)*(2/3)=x/3 része a Notre Dame-nál,

a maradék 8 kép a Diadalívnél készült, tehát ez az egyenlet felírható:


(x/2)+(x/3)+8=x /közös nevező: 6

(3x/6)+(2x/6)+(48/6)=6x/6 /*6

3x+2x+48=6x /-5x

48=x


Tehát 48 kép készült a párizsi kiránduláson.

2013. nov. 11. 19:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi:))))))))))))))
2013. nov. 11. 21:24