egy egyenlet megoldása során eljutottam idáig:
(x-2)^2 * (x-4)^2 = 1 (ahol x>2)
Hogyan kapjuk meg az x-et?
2013. nov. 30. 18:03
1/1 anonim válasza:
((x-2)(x-4))ˇ2=1 /gyök
abs((x-2)(x-4))=1
(x-2)(x-4)=1
(x-2)(x-4)=-1