Hogy kell innen tovább haladni? Van valamilyen azonosság?


egy egyenlet megoldása során eljutottam idáig:

(x-2)^2 * (x-4)^2 = 1 (ahol x>2)

Hogyan kapjuk meg az x-et?


2013. nov. 30. 18:03
 1/1 anonim ***** válasza:

((x-2)(x-4))ˇ2=1 /gyök

abs((x-2)(x-4))=1

(x-2)(x-4)=1

(x-2)(x-4)=-1

2013. nov. 30. 18:30