Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angolból a szenvedő szerkezete...

Angolból a szenvedő szerkezetet hogy lehet felismerni?

Figyelt kérdés

A házi feladatban egy szövegből kell kiírni a szenvedő szerkezetes mondatokat ( arról van szó , hogy hogyan került panda európába, dė nem ez a fontos) és hogyan kell sima mondatból szenvedőst csinálni ?


SÜRGŐS! :)



2013. nov. 27. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. nov. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Évek óta kinn élek, és első évben hasonló kérdést tettem fel egy helyi kollégámnak. (hogy van angolul a szenvedő szerkezet) Azt a választ kaptam, hogy nekik ilyen nincsen. Azóta is olyan fontos szerepet játszik az életemben az angol szenvedő szerkezet, mint az algebra, vagy Mongólia természeti kincsei című anyagok. Viszont erre még kíváncsi is lennék, szóval, ha megtudod, akkor elmondhatnád nekem is.
2013. nov. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ahol érzésed szerint túl sok a segédige, mintha az egész múlt idõre hajazna, és nem nagyon leled a mondat alanyát, akkor fennáll a gyanú, hogy szenvedõ szerkezettel találkoztál.
2013. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
létige + befejezett melléknévi igenév = passiv szerkezet (szenvedő)
2013. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Például:

I was beaten.

Szó szerint: Én voltam ütve. (Magyarul: Ütöttek engem.)

Tehát, ahogy fentebb is írták:

egy létige: I was (A to be létige múlt ideje.)

+ befejezett melléknévi igenév: beaten (A to beat igének az igeneve.)

Persze a ragozott igealak lehet ennél bonyolultabb is.

2013. nov. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Másképp fogalmazva a befejezett melléknévi igenév az igék harmadik alakja, amit például Present Perfect-ben is használunk.
2013. nov. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!