Hogyan kell megoldani ezt a mátrixos feladatot?

[link]
2013. nov. 26. 18:59
 1/8 A kérdező kommentje:
a c nem kell.
2013. nov. 26. 18:59
 2/8 A kérdező kommentje:
rossz link. itt a jó : [link]
2013. nov. 26. 19:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem maradt le véletlen valami a szélén?
2013. nov. 26. 19:38
 4/8 A kérdező kommentje:
de:D. egy pillanat felrakom.
2013. nov. 26. 19:42
 5/8 A kérdező kommentje:
2013. nov. 26. 19:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem hogy miért kell itt a mátrix, de majd valaki biztos felvilágosít. Az alfeladatok megoldhatók az egyenlet megoldásával is. (Kiemeled (x-1)-et, rájössz hogy (x-1)(x-1)(x+2) aztán behelyettesítesz az alfeladatokba.)
2013. nov. 26. 20:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló eredményét felhasználva tehát x1=x2=1 és x3=-2. Vegyük észre, hogy a determináns egy ciklikus mátrix determinánsa. d=x1^3+x2^3+x3^3-3*x1*x2*x3=-6+6=0, azaz

x1^3+x2^3+x3^3=-6 és x1+x2+x3=1+1-2=0. Sz. Gy.

2013. nov. 27. 14:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Két megjegyzés: 1. A feladat mátrixának és a harmadfokú egyenletnek csak annyi közük van egymáshoz, hogy a determináns meghatározható legyen, különben egy paraméteres mátrixszal kellett volna dolgozni.

2. Az alacsony fokszámú diofantoszi problémák megoldóképleteinek gyártásához hasznosak a ciklikus mátrixok.

2013. nov. 27. 14:15