8g MgO hány g HCl-t közönbösít?


2013. nov. 25. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:

HCl + MgO = MgCl2 + H2O


MgO moláris tömege 40 g/mol, 8 g az 1/5 mol.


HCl moláris tömege 36 g/mol. Ennek is az 1/5-ét, 7,2 grammot közömbösít.


(Lehet, hogy nem jó.)

2013. nov. 25. 21:36
 2/4 anonim ***** válasza:

a HCl moláris tömege 36,5 g,nem 36g

M(MgO)=40g/mol

M(HCl)=36,5g/mol

a 6g a 40g-nak az 1/5 rész vagyis a 35,5g-nak is venni kell az 1/5 részét

36,5/5=7,3,,,,,,,,ez a megoldás,a válasz

2013. nov. 25. 21:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Szőrözés. 35 + 1 = 36
2013. nov. 25. 21:58
 4/4 anonim ***** válasza:
a 2. válaszoló vagyok,a Cl tömege 35,5g
2013. nov. 25. 22:02