Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy tanár adhat így egyest?

Egy tanár adhat így egyest?

Figyelt kérdés

Le kell írnunk Háziként 40 példát, és ahány nem jó vagy nincs kész, annyi egyest kapunk. ( 9.-be )

Ezt így simán megteheti egy tanár? :o


2013. nov. 25. 00:04
 1/7 anonim válasza:

hát szerintem nem.még kis jegy formájában sem

szerintem csak beijesztett titeket hogy megcsináljátok a leckét :)

2013. nov. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért adhat egy egyest, mert nincsen kész a házid, vagy hiányos. Azért viszont nem adhat, ha rosszul oldottad meg a feladatot, de látszódik a próbálkozásod nyoma.
2013. nov. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy tanár arra ad egyest amire szeretne. Nincsen törvényileg határozva hogy Pistikének ma nem lehet kettőnél több egyest adni...


(Esetleg a házirendben van olyan hogy magatartásra nem lehet egyest adni -> hopp, röpdolgozat a holnapi anyagból.)


Más kérdés hogy normális tanár nem fog 40 egyest beírni, de ilyen esetben erre én nem alapoznék. Ártani fog neked az a 40 példa vagy mi?

2013. nov. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem az a gyanúm, hogy itt már a tanár kénytelen volt bekeményíteni.

Gondolom, annyira szerettek házi feladatot írni, hogy erre a lépésre szánta el magát, hogy beleverje a fejetekbe az anyagot.

2013. nov. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olvastam a válaszokat.

Az a véleményem, ha több diák és természetesen a szülők nemtetszésével is találkozik a tanár eljárása, fogadóórán szóvá kellene tenni, és rákérdezni, mi a célja, mi a szándéka ezzel ?

Biztosan tud valamilyen magyarázattal szolgálni a szigorúságára, amelyet vagy elfogad, vagy nem tart megfelelőnek a szülők közössége. De mindenképpen jelezni kell a szülőknek is a tanár felé, hogy az effajta eljárást nem tartják célravezetőnek, hiszen ha jól gondolom, egy éppen általános iskolát végzett és középiskolát kezdett csoportról van szó. Ez már előrelépést jelenthet a megoldásban.

Valóban elképzelhetetlen, hogy 40 egyest adjon egy házi feladatra, és az sem lehetséges, hogy a rossz megoldásokat is egyessel honorálja. /Mint azt előttem is írták/

Ha sokan nem értenek valamit, ezért nem tudják helyesen megoldani a feladatokat, akkor kérni kell a tanárt, hogy akár külön órán, korrepetálás keretében magyarázza el.

Mert akkor nem biztos, hogy a diákok a hibásak !

2013. nov. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos, az osztály viselkedése néha nem a legmegfelelőbb, de a múltkor egyik osztálytársamnak nem volt leckéje rendszeresen, és a tanár beírt neki egy házi feladat 1-est, egy órai munka egyest, jövő órán teljesen random kapott óra munkára egy egyest amikor jelentkezett pedig, és dolgozott mert megbánta. Nekem az a 40 példa "megárt" ahogy egyik válaszoló írta, mert tartósan beteg voltam, és nem voltam ott az órákon amikor tanította az anyagot, e mellett egy olyan anyagrészről van szó ami nekem sajnos nem nagyon megy, nehezen értem meg. Lehet most azt mondja valaki , hogy én vagyok a hülye, de nekem ez nehezen megy. Persze más könnyebben szokott menni, csak itt sok számítás és szám van, és belegabalyodok. Több idő kellene nekem , hogy teljesen elsajátítsam az anyagot. Az osztály egyébként általában megcsinálja a házi feladatot (egy része az osztálynak, az olyanok mint én, akik tanulnak csak néha ha nem értjük megpróbáljuk, de nem jön össze sokszor.)
2013. nov. 25. 23:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszodat olvasva tényleg túlzásnak tartom a tanár ilyen irányú hozzáállását.

Ha nem értitek az anyagot, nincs lehetőség megkérni a tanár, hogy korrepetáljon benneteket?

Neki sem mindegy, hogy milyen lesz az osztály átlaga.

ha csak így dobálja az egyeseket, azzal semmi nem oldódik meg.


Próbáld megoldani a házi feladatot, és ha nem megy, akkor beszélj a tanárral, kérj segítséget tőle, talán egyik osztálytársad, aki érti, tudna neked segíteni.

Ha sokáig beteg voltál, akkor ezt meg kell értenie.

2013. nov. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!