Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik ha megbukom egy...

Mi történik ha megbukom egy egyetemi tárgyból? (szeminárium) Ha a tanár beírja az egyest felvehetem újra?

Figyelt kérdés
A hiányzások miatt kettővel is ez a helyzet. Az egyik egy első féléves kötelező,ahol írtam zh de nem fogadta el, a második pedig egy első vagy második féléves tárgy,ahol vizsgázni kellett volna- de nem jelentkeztem a vizsgára mert nem tettem eleget a jegyszerzési feltételeknek. Ilyenkor mi a teendő? Ez elhagyott tanegység vagy bukás? A TO pecsétje elegendő vagy alá is kell íratni?
2012. jan. 23. 02:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, újra fel kell venned a tárgyakat. Valószínű csak egy év múlva tudod, az őszi félévben, hacsak nincs keresztfélév. Ha van kereszt, akkor tavasszal.


Hogy az adminisztráció hogy működik nálatok, azt nem tudom. Nálunk egy számítógépes rendszeren keresztül. Régen itt is papírformátumú index volt, akkor nekünk kellett minden jegyünket beíratni a tanszékeken. Ha nem írattad be, akkor a Tanulmányi Hivatal megcsinálta helyetted, de díjat számolt fel.


Érdeklődd meg a tanulmányi osztályon, hogy nálatok hogy van. Ez egyetemenként változó.

2012. jan. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha megint felveszed, akkor figyelj oda a tantárgyi követelményekre, nem mindenki nézi jó szemmel, ha csak zh-kra jársz be, akármi is legye az oka.

Nálunk van papír formájú index, de bármilyen formában is, ha nincs meg/nem sikerül egy tárgy, vizsga nélküli bukás van akkor azt a TO-n pecsételik be. Nálunk duplán jó a helyzet, mert van olyan tanár, aki beírja neptunra az eredményeket, van olyan aki csak indexbe, van olyan akit nem lehet megtalálni így oda sem. A TO-sok rendesek, összenézik az indexeket neptunnal és pótolják a jegyeket itt is ott is. Ha adott tárgyhoz valakinek nincs a neptunban sem és az indexben sem eredménye, akkor bepecsételik, hogy "nem teljesített" a tárgy és kész.


Viszont ezt tényleg TO-n kéne megkérdezned, hogy nálatok hogy működik!

2012. jan. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!