Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanár beírhat egyest ha nem...

FFDP kérdése:

A tanár beírhat egyest ha nem jelenek meg a korepetáláson?

Figyelt kérdés
"Kötelezővé" tette nekem, de nekem aznap nem volt jó, mert edzésem volt és nem hagyhattam ki, de amúgy jó lett volna elmenni. A kérdés, hogy írhat be ezért egyest? (azt most zárjuk ki, hogy más címen vagy valami ürüggyel beír egyet)
2010. febr. 3. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Igen! HA neked minden más fontosabb, mint a korrepetálás, akkor mit vársz?
2010. febr. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tegyél panaszt az osztályfőnöknél vagy az iskolaigazgatónál!!! Nem adhat csupán azért 1-est, mert nem mentél el a korrepetálásra!

"Kötelező" meg csak az lehet, ami az iskolaidőben van tartva (reggeltől kezdve a délelőtti időszakban maximum 7 tanóra)! Ez TÖRVÉNY!!!

Már a 8. órát sem tehetik kötelezővé.

1-est meg semmiképpen nem adhat, ha nem tudsz megjelenni a tanórán. (Vigyél igazolást a szüleidtől, hogy neked x-napokon edzésed van, amit nem hagyhatsz ki, az edzés egy olyan folyamat, amit nem lehet akármikor átcsoportosítani vagy kihagyni.)


Legfeljebb "igazolatlan órát" írhatott volna be, de 1-es érdemjegyet semmiképp!


Ne hagyd a dolgot ennyiben, mert nem elég, hogy rosszul állsz ebből a tantárgyból, de így megbuktathat ez a szemét tanár úgy is, hogy hiába tanulsz.

2010. febr. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most nem az a lényeg, hogy nekem mi fontos, mert erről el lehetne vitázni, hogy a sport, amit versenyszerűen űzök vagy a kémia amiből nem fogok érettségizni és egész más területen akarok továbbtanulni.

Köszönöm a választ, szerintem csak fenyegetett.

2010. febr. 3. 15:23
 4/7 anonim válasza:
Nem!!!Miért írná be?Amúgy meg azt nem neked kéne eldöntened,hogy elmész vagy sem?Ez tiszta hülyeség!Ilyet én még nem hallottam.Miért beírta??Amúgy meg más fontosabb dolgod volt nem?Megérthetné!
2010. febr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utólag mondták, hogy küldött utánam embereket akik mondták, hogy egyest kapok ha nem megyek be, de én akkor már ott se voltam és amúgy is lett volna "jobb" dolgom. Egyébként a korepet is fontosnak tartom, csak aznap nem volt jó, mint mondtam. Szerintem nem írt be, csak fenyegetőzött.
2010. febr. 3. 20:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a töritanárunk játssza ugyanezt a töri érettségi előkészítőjével. Azt mondja, hogy aki nem megy el, annak egyest ad, holott az órarendben benne sincs ez az óra. Eddig bejártam, de a héten már nem mentem, mert csak időpazarlás. 8. órában tartja, és nem képes felfogni, hogy van jobb dolgom is (pláne, hogy nincs 7. óránk és vidéki vagyok). Töriből tök mindegy, hogy hányasra érettségizem, mert úgyis duplázással fogok továbbmenni, de egyszerűen nem érti meg, hogy nem mindenkinek számít a töri.

Különben is, nem csinálunk mást, minthogy a próbaérettségis könyvet töltögetjük ki. Hát ezt én is meg tudom csinálni - még itthon is.

2010. febr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, igen.
2010. febr. 4. 07:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!